احترام به اهل سنت، یک اصل مهم و ضروری است/ از مکر و کید دشمنان و شیاطین، غافل نشویم

۹۶/۰۹/۱۲
به اشتراک گذاری : تلگرام

دکتر سید حسن هاشمی در جمع اعضای هیات رییسه و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، با اشاره به سخنان سخنگوی دولت و معاون رییس جمهور در مراسم جشن نفس، اظهار داشت: دکتر نوبخت گفت که در جلسه روز پنجشنبه با موضوع ستاد اقتصادی و سفر به استان سیستان و بلوچستان، رییس جمهور تاکیداتی به ایشان و دکتر سیف رییس کل بانک مرکزی در خصوص بودجه وزارت بهداشت برای سال 97 و منابع طرح تحول سلامت و پایداری منابع داشته است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: منتظر هستیم تا ببینیم دستور رییس جمهور و اقدام مجلس برای استمرار طرح تحول سلامت چگونه اجرا خواهد شد و امیدوارم که مشکلات موجود، تداوم نداشته باشد و بتوانیم در حوزه تولیت حوزه سلامت و پایداری منابع آن به توفیقاتی برسیم چراکه حاصل آن، ارائه خدمات بهتر، ارزان تر و به موقع برای مردم و اطمینان خاطر برای ارائه دهندگان خدمات خواهد بود.

دکتر هاشمی تاکید کرد: مطالبات پزشکان با بیش از یک سال تاخیر روبرو است و بخشی از این پزشکان، نیروهای طرحی هستند که هیچ درآمدی ندارند و دریافتی آنها، کمتر از دو میلیون تومان در ماه است. هرجا این مطلب را می گوییم کسی آن را باور نمی کند.

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که مشکل شرکای وزارت بهداشت در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و ساخت و ساز، برطرف شده و بدهی وزارت بهداشت به آنها، پرداخت شود.

دکتر هاشمی تاکید کرد: انتظار من از روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان این است که به هیچ عنوان، رقابت منفی وجود نداشته باشد زیرا مشکلات این استان، زیاد بوده و نباید در مدیریت سلامت مردم، شاهد رقابت منفی، طرح مسائل قومی، محلی، منطقه ای و توقعات بیجای برخی از مسئولان باشیم.

وزیر بهداشت یادآور شد: احترام به اهل تسنن، یک اصل مهم و ضروری است اما تعداد اعضای هیات علمی اهل تسنن، کافی نیست مگر اینکه چنین استعدادهایی در این مناطق وجود نداشته باشد که بخواهید از مناطق دیگر تامین کنید و نباید احساس تبعیض شود و همه باید به اتحاد و پیشرفت سیستان و بلوچستان، کمک کنند.

دکتر هاشمی اضافه کرد: اگر پزشک متخصص اهل تسننی در سیستان بلوچستان وجود دارد و واجد شرایط لازم است، نباید برای جذب وی تبعیضی وجود داشته باشد و پاسخ افرادی که ممکن است درست فکر نکنند، همان پاسخ مقام معظم رهبری به نامه مولوی عبدالحمید است زیرا نامه ایشان، فصل الخطاب است و هیچ فردی هم حق تفسیر به رای ندارد.

دکتر هاشمی ضمن تاکید بر اهمیت احترام متقابل، خاطرنشان کرد: نباید از مکر و کید دشمنان و شیاطین، غافل شویم و مهم است زمانی که از هفته وحدت سخن می گویید، به آن عمل کنید و برادران و خواهران اهل سنت در طول چندین دهه گذشته، به نظام مقدس جمهوری اسلامی کمک زیادی کردند و فداکاری آنها در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم آل الله را نباید فراموش کنیم بنابراین کس